3224G-1-205E
Part Number:
3224G-1-205E
Description:
TRIMMER 2M OHM 0.25W GW SIDE ADJ
In Stock:
300
Adjustment Type :
Side Adjustment
Number of Turns :
12
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
2 MOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.181" x 0.138" Face (4.60mm x 3.50mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
Gull Wing
Tolerance :
±10%