3269X-1-102GLF
Part Number:
3269X-1-102GLF
Description:
TRIMMER 1K OHM 0.25W GW SIDE ADJ
In Stock:
138
Adjustment Type :
Side Adjustment
Mounting Type :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
1 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.250" x 0.170" Face (6.35mm x 4.32mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
Gull Wing
Tolerance :
±10%