3361S-1-104GLF
Part Number:
3361S-1-104GLF
Description:
TRIMMER 100K OHM 0.5W GW SIDE
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
100 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.264" x 0.290" Face (6.71mm x 7.37mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%