3314G-1-103E
Manufacturer:
Bourns, Inc.
Part Number:
3314G-1-103E
Category:
Trimmer Potentiometers
Description:
TRIMMER 10K OHM 0.25W GW TOP ADJ
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Category :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Top Adjustment
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Product Status :
Active
Resistance :
10 kOhms
Resistive Material :
Cermet
Size / Dimension :
Square - 0.177" x 0.177" Face (4.50mm x 4.50mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
Gull Wing
Tolerance :
±20%