3361P-1-202GLF
Part Number:
3361P-1-202GLF
Description:
TRIMMER 2K OHM 0.5W GW TOP ADJ
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
2 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.277" x 0.264" Face (7.04mm x 6.70mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%