PVG3G104C01R00
Part Number:
PVG3G104C01R00
Description:
TRIMMER 100K OHM 0.25W GW TOP
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
100 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.142" x 0.134" Face (3.60mm x 3.40mm)
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Termination Style :
Gull Wing
Tolerance :
±20%