3262W-1-503
Part Number:
3262W-1-503
Description:
TRIMMER 50K OHM 0.25W PC PIN TOP
In Stock:
114
Mounting Type :
Through Hole
Number of Turns :
12
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
50 kOhms
Resistive Material :
Cermet
Size / Dimension :
Rectangular - 0.250" x 0.170" Face (6.35mm x 4.32mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±10%