3329W-1-501LF
Part Number:
3329W-1-501LF
Description:
TRIMMER 500 OHM 0.5W PC PIN SIDE
In Stock:
150
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
500 Ohms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.260" x 0.330" Face (6.60mm x 8.38mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%