3299P-1-253LF
Part Number:
3299P-1-253LF
Description:
TRIMMER 25K OHM 0.5W PC PIN SIDE
In Stock:
223
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
25 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.240" x 0.375" Face (6.10mm x 9.53mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%