3296X-1-202
Part Number:
3296X-1-202
Description:
TRIMMER 2K OHM 0.5W PC PIN SIDE
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
2 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.395" x 0.190" Face (10.03mm x 4.83mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%