PVG5A205C03R00
Part Number:
PVG5A205C03R00
Description:
TRIMMER 2M OHM 0.25W J LEAD TOP
In Stock:
444
Number of Turns :
11
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Product Status :
Active
Resistance :
2 MOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.189" x 0.138" Face (4.80mm x 3.50mm)
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Termination Style :
J Lead
Tolerance :
±10%