3224X-2-103E
Part Number:
3224X-2-103E
Description:
TRIMMER 10K OHM 0.25W GW TOP ADJ
In Stock:
232
Adjustment Type :
Top Adjustment
Number of Turns :
12
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
10 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.189" x 0.138" Face (4.80mm x 3.50mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
Gull Wing
Tolerance :
±10%