3296Y-1-223LF
Part Number:
3296Y-1-223LF
Description:
TRIMMER 22K OHM 0.5W PC PIN TOP
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
22 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.375" x 0.190" Face (9.53mm x 4.83mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%