PT15NV15-103A2020-I-PM-S
Part Number:
PT15NV15-103A2020-I-PM-S
Description:
15MM CONTROL/ SENSOR TRIMMER POT
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
10 kOhms
Size / Dimension :
Round - 0.591" Dia (15.00mm)
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±20%