PT15NV15-105A2020-I-S
Part Number:
PT15NV15-105A2020-I-S
Description:
15MM CONTROL/ SENSOR TRIMMER POT
Adjustment Type :
Top Adjustment
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
1 MOhms
Size / Dimension :
Round - 0.591" Dia (15.00mm)
Tolerance :
±20%