PT10MV10-474A2020-I-PM-S
Part Number:
PT10MV10-474A2020-I-PM-S
Description:
10MM CONTROL/ SENSOR TRIMMER POT
Adjustment Type :
Top Adjustment
Power (Watts) :
0.15W
Resistance :
470 kOhms
Size / Dimension :
Round - 0.406" Dia (10.30mm)
Tolerance :
±20%