PT10LH02-224A2020-P10-S
Part Number:
PT10LH02-224A2020-P10-S
Description:
POT 220K OHM LINEAR
Power (Watts) :
0.15W
Resistance :
220 kOhms
Size / Dimension :
Round - 0.406" Dia (10.30mm)
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±20%