PT10MH01-104A2020-I-PM-S
Part Number:
PT10MH01-104A2020-I-PM-S
Description:
POT 100K OHM LINEAR
Adjustment Type :
Side Adjustment
Power (Watts) :
0.15W
Resistance :
100 kOhms
Size / Dimension :
Round - 0.406" Dia (10.30mm)
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±20%