AS220S12L-3W
Manufacturer:
HenLv Power
Part Number:
AS220S12L-3W
Category:
AC DC Converters
Description:
AC DC CONVERTER 12V 3W
Manufacturer :
HenLv Power
Category :
AC DC Converters
Applications :
Approval Agency :
Current - Output (Max) :
250mA
Efficiency :
68%
Features :
Mounting Type :
Number of Outputs :
Operating Temperature :
Package / Case :
Power (Watts) :
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.38" L x 0.89" W x 0.41" H (35.0mm x 22.5mm x 10.5mm)
Standard Number :
Type :
Voltage - Input :
85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC
Voltage - Output 1 :
12V