P33-10SW/MHIA
Manufacturer:
Polytron
Part Number:
P33-10SW/MHIA
Category:
AC DC Converters
Description:
AC/DC CONVERTER 10V
Manufacturer :
Polytron
Category :
AC DC Converters
Applications :
Medical
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
150mA
Efficiency :
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
7-DIP Module, 5 Leads
Power (Watts) :
Product Status :
Active
Size / Dimension :
3.50" L x 2.50" W x 0.87" H (88.9mm x 63.5mm x 22.2mm)
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
105 ~ 125 VAC
Voltage - Output 1 :
10V