P33-15SM/22/MHIA
Manufacturer:
Polytron
Part Number:
P33-15SM/22/MHIA
Category:
AC DC Converters
Description:
AC/DC CONVERTER 15V
Manufacturer :
Polytron
Category :
AC DC Converters
Applications :
Medical
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
80mA
Efficiency :
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-25°C ~ 71°C
Package / Case :
4-DIP Module
Power (Watts) :
Product Status :
Active
Size / Dimension :
2.25" L x 1.75" W x 1.00" H (57.2mm x 44.5mm x 25.4mm)
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
105 ~ 125 VAC
Voltage - Output 1 :
15V