RAC03-24SGB
Part Number:
RAC03-24SGB
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 3W
In Stock:
99
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
130mA
Efficiency :
80%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
16-DIP Module, 5 Leads
Power (Watts) :
3 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.46" L x 0.94" W x 0.59" H (37.0mm x 24.0mm x 15.0mm)
Voltage - Input :
85 ~ 305 VAC
Voltage - Output 1 :
24V