LD10-23B05R2-M
Manufacturer:
Mornsun
Part Number:
LD10-23B05R2-M
Category:
AC DC Converters
Description:
ENCLOSED AC DC CONVERTERS 1 OUTP
In Stock:
55
Manufacturer :
Mornsun
Category :
AC DC Converters
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CE, cURus, UL
Current - Output (Max) :
2A
Efficiency :
79%
Features :
Universal Input
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
6-DIP Module, 4 Leads
Power (Watts) :
10 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.87" L x 1.06" W x 0.93" H (47.6mm x 26.8mm x 23.5mm)
Standard Number :
60335-1; 62368-1
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
Voltage - Output 1 :
5V