LS05-13B15R3
Manufacturer:
Mornsun
Part Number:
LS05-13B15R3
Category:
AC DC Converters
Description:
AC/DC CONVERTER 15V 5W
In Stock:
263
Manufacturer :
Mornsun
Category :
AC DC Converters
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CE, cURus
Current - Output (Max) :
340mA
Efficiency :
79%
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
6-SIP Module
Power (Watts) :
5 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.04" L x 0.43" W x 0.50" H (26.4mm x 11.0mm x 12.6mm)
Standard Number :
Type :
Open Frame
Voltage - Input :
85 ~ 305 VAC, 70 ~ 430 VDC
Voltage - Output 1 :
15V