RAC05-12SB
Part Number:
RAC05-12SB
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 5W
In Stock:
76
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cULus
Current - Output (Max) :
420mA
Efficiency :
73%
Features :
SCP
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case :
4-DIP Module
Power (Watts) :
5 W
Product Status :
Not For New Designs
Size / Dimension :
2.00" L x 1.00" W x 0.62" H (50.8mm x 25.4mm x 15.7mm)
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 :
12V