RAC20-24SN
Part Number:
RAC20-24SN
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 20W
In Stock:
64
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
833mA
Efficiency :
83%
Features :
Universal Input
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case :
4-DIP Module
Power (Watts) :
20 W
Product Status :
Not For New Designs
Size / Dimension :
2.07" L x 1.08" W x 0.93" H (52.5mm x 27.4mm x 23.5mm)
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 :
24V