RAC10-12SB
Part Number:
RAC10-12SB
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 10W
In Stock:
80
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cULus
Current - Output (Max) :
833mA
Efficiency :
76%
Features :
SCP
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case :
4-DIP Module
Power (Watts) :
10 W
Product Status :
Not For New Designs
Size / Dimension :
2.06" L x 1.07" W x 0.94" H (52.3mm x 27.2mm x 23.8mm)
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 :
12V