AC220D12DC-30W
Manufacturer:
HenLv Power
Part Number:
AC220D12DC-30W
Category:
AC DC Converters
Description:
AC DC CONVERTER +12V/-12V 30W
Manufacturer :
HenLv Power
Category :
AC DC Converters
Applications :
Approval Agency :
Current - Output (Max) :
1.25A
Efficiency :
79%
Features :
Mounting Type :
Number of Outputs :
Operating Temperature :
Package / Case :
Power (Watts) :
Product Status :
Active
Size / Dimension :
2.83" L x 1.97" W x 0.98" H (72.0mm x 50.0mm x 25.0mm)
Standard Number :
Type :
Voltage - Input :
85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC
Voltage - Output 1 :
12V