ERS4033N025N20
Part Number:
ERS4033N025N20
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 83W
Current - Output (Max) :
25A
Efficiency :
90.5%
Features :
Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Power (Watts) :
83 W
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
2.30" L x 0.90" W x 0.37" H (58.4mm x 22.8mm x 9.4mm)
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
36V
Voltage - Isolation :
2.25 kV
Voltage - Output 1 :
3.3V