MSS15-4803
Part Number:
MSS15-4803
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 15W
Current - Output (Max) :
3.5A
Efficiency :
85%
Operating Temperature :
-20°C ~ 60°C
Power (Watts) :
15 W
Size / Dimension :
1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm)
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
36V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
3.3V