MSD15-2415
Part Number:
MSD15-2415
Description:
DC DC CONVERTER +/-15V 15W
Current - Output (Max) :
500mA, 500mA
Operating Temperature :
-25°C ~ 71°C
Power (Watts) :
15 W
Size / Dimension :
1.10" L x 1.00" W x 0.39" H (27.9mm x 25.4mm x 9.9mm)
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
15V