CPE20F18PB
Part Number:
CPE20F18PB
Description:
3.3V 20A 9-36VIN 8TH POS ENB W/B
In Stock:
Current - Output (Max) :
20A
Efficiency :
90%
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Power (Watts) :
66 W
Size / Dimension :
2.30" L x 0.90" W x 0.50" H (58.4mm x 22.9mm x 12.7mm)
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
2.25 kV
Voltage - Output 1 :
3.3V