LMS1120P6W1ZPC
Part Number:
LMS1120P6W1ZPC
Description:
DC DC CONVERTER 12V 6W
Current - Output (Max) :
500mA
Efficiency :
87%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
24-DIP Module, 7 Leads
Power (Watts) :
6 W
Size / Dimension :
1.26" L x 0.79" W x 0.43" H (32.0mm x 20.0mm x 10.8mm)
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
12V