LMS3120P10W1YMC
Part Number:
LMS3120P10W1YMC
Description:
DC DC CONVERTER 12V 10W
In Stock:
10
Current - Output (Max) :
833mA
Efficiency :
87%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Power (Watts) :
10 W
Size / Dimension :
1.00" L x 1.00" W x 0.46" H (25.4mm x 25.4mm x 11.7mm)
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
12V