LMS1150P10W1YMC
Part Number:
LMS1150P10W1YMC
Description:
DC DC CONVERTER 15V 10W
Current - Output (Max) :
667mA
Efficiency :
86%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
6-DIP Module, 5 Leads
Power (Watts) :
10 W
Size / Dimension :
1.00" L x 1.00" W x 0.46" H (25.4mm x 25.4mm x 11.7mm)
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
15V