LMS3120P10W3LPC
Part Number:
LMS3120P10W3LPC
Description:
DC DC CONVERTER 12V 10W
In Stock:
10
Current - Output (Max) :
833mA
Efficiency :
86%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Power (Watts) :
10 W
Size / Dimension :
2.03" L x 1.04" W x 0.47" H (51.5mm x 26.5mm x 12.0mm)
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
12V