LMS1150P10W3LPC
Part Number:
LMS1150P10W3LPC
Description:
DC DC CONVERTER 15V 10W
Current - Output (Max) :
667mA
Efficiency :
87%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
6-DIP Module, 5 Leads
Power (Watts) :
10 W
Size / Dimension :
2.03" L x 1.04" W x 0.47" H (51.5mm x 26.5mm x 12.0mm)
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
15V