LMS1120P3W1STC
Part Number:
LMS1120P3W1STC
Description:
DC DC CONVERTER 12V 3W
In Stock:
10
Current - Output (Max) :
250mA
Efficiency :
82%
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
14-SMD Module, 7 Leads
Power (Watts) :
3 W
Size / Dimension :
0.76" L x 0.71" W x 0.40" H (19.2mm x 18.1mm x 10.2mm)
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
12V