ERS4050N010N25E
Part Number:
ERS4050N010N25E
Description:
36-75Vin, 5V 10A , eighth brick
In Stock:
50
Current - Output (Max) :
10A
Efficiency :
91.5%
Features :
Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) :
50 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
2.30" L x 0.90" W x 0.42" H (58.4mm x 22.8mm x 10.6mm)
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
36V
Voltage - Isolation :
2.25 kV
Voltage - Output 1 :
5V