ERS4033P030R25E
Manufacturer:
NetPower Corporation
Part Number:
ERS4033P030R25E
Category:
DC DC Converters
Description:
36-75Vin, 3.3V 30A , eighth bric
Manufacturer :
NetPower Corporation
Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus
Control Features :
Enable, Active High
Current - Output (Max) :
30A
Efficiency :
91.5%
Features :
Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Eighth Brick
Power (Watts) :
99 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
2.30" L x 0.90" W x 0.42" H (58.4mm x 22.8mm x 10.6mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Eighth Brick
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
36V
Voltage - Isolation :
2.25 kV
Voltage - Output 1 :
3.3V