ERS4280N005N26
Part Number:
ERS4280N005N26
Description:
DC DC CONVERTER 28V 140W
In Stock:
50
Current - Output (Max) :
5A
Efficiency :
92.5%
Features :
Adjustable Output, Baseplate, Heat Sink, Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Power (Watts) :
140 W
Size / Dimension :
2.30" L x 0.90" W x 0.50" H (58.4mm x 22.8mm x 12.7mm)
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
36V
Voltage - Isolation :
2.25 kV
Voltage - Output 1 :
28V