ERS4480N003N26
Part Number:
ERS4480N003N26
Description:
DC DC CONVERTER 48V 144W
In Stock:
50
Control Features :
Enable, Active Low
Current - Output (Max) :
3A
Efficiency :
91%
Features :
Adjustable Output, Baseplate, Heat Sink, Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Power (Watts) :
144 W
Size / Dimension :
2.30" L x 0.90" W x 0.50" H (58.4mm x 22.8mm x 12.7mm)
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
36V
Voltage - Isolation :
2.25 kV
Voltage - Output 1 :
48V