ERS4120N005N25E
Part Number:
ERS4120N005N25E
Description:
36-75Vin, 12V 5A , eighth brick
In Stock:
50
Control Features :
Enable, Active Low
Current - Output (Max) :
5A
Efficiency :
91%
Features :
Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) :
60 W
Size / Dimension :
2.30" L x 0.90" W x 0.41" H (58.4mm x 22.8mm x 10.4mm)
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
36V
Voltage - Isolation :
2.25 kV
Voltage - Output 1 :
12V