15A24-N30-E-1
Manufacturer:
Advanced Energy
Part Number:
15A24-N30-E-1
Category:
DC DC Converters
Description:
DC/DC CONVERTER
Manufacturer :
Advanced Energy
Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cUL, UL
Control Features :
Current - Output (Max) :
2mA
Efficiency :
Features :
Adjustable Output, Heat Sink
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 65°C
Package / Case :
Module
Power (Watts) :
30 kW
Product Status :
Active
Size / Dimension :
4.70" L x 1.52" W x 1.00" H (119.4mm x 38.7mm x 25.4mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
High Voltage - Non-Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
30V
Voltage - Input (Min) :
23V