ISL8200MIRYR5450
Manufacturer:
Renesas Electronics Corporation
Part Number:
ISL8200MIRYR5450
Category:
DC DC Converters
Description:
DC DC CONVERTER 0.6-6V
Manufacturer :
Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
10A
Efficiency :
Features :
OCP, OTP, OVP, UVLO
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
23-PowerQFN Module
Power (Watts) :
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.59" L x 0.59" W x 0.09" H (15.0mm x 15.0mm x 2.2mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
23-QFN (15x15)
Type :
Non-Isolated PoL Module
Voltage - Input (Max) :
20V
Voltage - Input (Min) :
4.5V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
0.6 ~ 6V