SA50-120-12S-B-P
Part Number:
SA50-120-12S-B-P
Description:
POWER CONVERTER, 120V INPUT, SIN
Efficiency :
85%
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (With Derating)
Package / Case :
Module
Power (Watts) :
50 W
Size / Dimension :
3.05" L x 2.05" W x 0.47" H (77.5mm x 52.1mm x 11.9mm)
Voltage - Input (Max) :
120V
Voltage - Input (Min) :
86V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
12V