SA50-28-12S-C-H
Part Number:
SA50-28-12S-C-H
Description:
POWER CONVERTER, 28V INPUT, SING
Current - Output (Max) :
4.2A
Efficiency :
82%
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Module
Power (Watts) :
50 W
Size / Dimension :
3.05" L x 2.05" W x 0.50" H (77.5mm x 52.1mm x 12.7mm)
Voltage - Input (Max) :
40V
Voltage - Input (Min) :
20V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
12V