SA50-28-3R3S-B-P
Part Number:
SA50-28-3R3S-B-P
Description:
POWER CONVERTER, 28V INPUT, SING
Current - Output (Max) :
10A
Efficiency :
79%
Features :
Adjustable Output, Remote On/Off
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
12-DIP Module
Power (Watts) :
33 W
Size / Dimension :
3.05" L x 2.05" W x 0.50" H (77.5mm x 52.1mm x 12.7mm)
Type :
Non-Isolated PoL Module
Voltage - Input (Max) :
40V
Voltage - Input (Min) :
20V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
3.3V