SA50-120-3R3-15T-C-H
Part Number:
SA50-120-3R3-15T-C-H
Description:
POWER CONVERTER, 120V INPUT, TRI
Efficiency :
86%
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
3
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (With Derating)
Package / Case :
Module
Size / Dimension :
3.05" L x 2.05" W x 0.50" H (77.5mm x 52.1mm x 12.7mm)
Voltage - Input (Max) :
158V
Voltage - Input (Min) :
86V
Voltage - Isolation :
2 kV
Voltage - Output 1 :
3.3V
Voltage - Output 2 :
15V