SA50-28-3R3-15T-E-P
Part Number:
SA50-28-3R3-15T-E-P
Description:
POWER CONVERTER, 28V INPUT, TRIP
Current - Output (Max) :
4A
Efficiency :
84%
Features :
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Module
Power (Watts) :
18 W
Size / Dimension :
3.05" L x 2.05" W x 0.50" H (77.5mm x 52.1mm x 12.7mm)
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
40V
Voltage - Input (Min) :
20V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
3.3V